1-سایز مبل

اندازه فضای اتاق یا محلی که قصد استفاده از مبل راحتی در آن را دارید تعیین کننده آنچه که می خریم می باشد.پس پیشنهاد میشود اندازه دقیق فضای مورد نظر را گرفته و یادداشت نمایید زیرا انتخاب مبلی با سایز مناسب مهمترین چیزی است که بایستی در درجه اول به آن دقت نمایید.

 

 2-رنگ و جنس پارچه

با توجه به دکوراسیون و رنگ پرده ها و دیوار و سایر وسایل رنگ پارچه مبل جدید خود را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید از ترکیب رنگی مناسبی استفاده تمایید که درعین گرفتن حس خوب هماهنگی با سایر وسایل راداشته باشد.

پارچه های مخمل نرمی و راحتی خاصی دارند و احساس خوبی را به ما منتقل می نمایند در عین حالی که چرم دارای مزایا و معایبی می باشد.اگرکودک خردسال دارید و احتمال کثیف شدن مبل زیاد می باشد استفاده از چرم انتخاب خوبی می باشد ولی اگر در مناطق گرمسیر و شرجی زندگی می کنید استفاده از چرم می تواند مشکل ساز باشد.

اخیرا ترکیبی از چرم و پارچه به بازار آمده که در عین داشتن مزیت شسته شوی راحت و زیبایی مشکل عرق کردن هنگام استفاده از آن رفع شده است و دارای دوام بالایی نیز می باشد.

 

 3- نوع کلاف مبل

اسکلت چوبی مبل راحتی را کلاف مبل می گویند و با توجه به منطقه جغرافیایی که قصد استفاده از آن را داریم نوع چوب بکار رفته بسیار مهم می باشد. در مناطق مرطوب و شرجی ایران (شمال و جنوب کشور) استفاده از چوب روس توصیه می شود ولی در مناطقی با آب و هوای خشک استفاده از چوب صنوبر مناسب می باشد . استفاده از چوب راش به علت سنگینی در کلاف مبل راحتی پیشنهاد نمی شود.

 

  4-تشک و نشیمن

در قسمت نشیمن از اسفنج و فوم استفاده می شود. فوم دارای دو نوع گرم و سرد می باشد که فوم سرد به علت اینکه در دمای پایین تری از فوم گرم ساخته می شود دارای دوام و استحکام بالاتری می باشد ولی تنها اشکال آن احساس سفتی در هنگام استفاده می باشد.

اسفنج با تراکم یا دانسیته مختلفی از 15 کیلو گرم تا 30 کیلو گرم تولید می شود و معمولا در کف مبل از انواع 25 کیلو گرم تا 30 کیلو یی استفاده می شوند وهر چه تراکم اسفنج بیشتر باشد از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. در قسمت دیواره ها از اسفنج 15-17 یا 20 استفاده میشود ودر قسمت دسته ها از اسفتج 20-25 کیلویی استفاده می شود. از نظر دوام همانطور که گفته شد فوم بهتر می باشد ولی سفتی آن ممکنه باعث کم کردن راحتی نشیمن شود.

اخیرا از نوعی اسفتج با تراکم 35 کیلویی در کف مبل های با کیفیت استفاده می شود که به علت تراکم بالا از دوام و استحکام خوبی برخوردار می باشدو در تولید این اسفنج از فرمول خاصی استفاده شده که عین تراکم بالا دارای نرمی مناسبی می باشد.

 

 5-دسته مبل

با توجه به نوع استفاده از مبل راحتی و محل قرار گیری آن بایستی مدل دسته آن را انتخاب نمود .

این روزها معمولا اکثر مردم با مشغله زیاد روبرو بوده و حدود 12 ساعت کار میکنند وبعد از روزی پراز ترافیک و استرس نیاز به استراحت و آرامش دارند اگر محل قرار گرفتن مبل در جلوی تلویزیون می باشد نیاز به خرید مبلی با دسته های کوتاه و بالشتک مانند می باشد.ولی اگر قصد استفاده از آن را در اتاق پذیرایی دارید می توانید دسته های کمی بلندتر بسته به سلیقه خود را انتخاب نمایید.

 

6-پایه و نمای مبل

معمولا در نمای مبل از چوبهای روس و راش استفاده می شود.

چوب روس به چوبهای درختان کاج و نراد که از روسیه وارد می شوند گفته می شود و دارای نقش و نگار زیبایی می باشند این چوب از نوع چوبهای نرم بوده و در مقابل رطوبت و موریانه از دوام خوبی برخوردارند و به نسبت سبک می باشند.این چوب در مقابل موریانه بسیار مقاوم می باشد.

چوب راش دارای استحکام و سختی بالایی میباشد( منظور از سختی میزان مقاومت آن در برابر نفوذ یک جسم خارجی است)اما نسبت به چوب روس سنگین تر بوده و باعث بالا رفتن وزن مبل و حمل و نقل سخت تر آن میشود. لذا از این چوب معمولا در قسمت پایه و نمای کار استفاده می شود.

 

 7-گارانتی و خدمات پس از فروش

دقت نمایید محصولی که قصد خرید دارید از ضمانت معتبر و خدمات فروش مناسبی برخوردار باشد. اگر بتوانید مستقیم از تولید کننده تهیه نمایید از بروز خیلی از مشکلات جلوگیری بعمل خواهید آورد چراکه برای تولید کننده رفع هر مشکل بعمل آمده با توجه به امکانات و توانایی هایش به مراتب راحت تر از دیگران میباشد.

جدیدترین مطالب
تعمیر مبل در اصفهان
استفاده از مبلمان شیک و مناسب می تواند حس و حال خانه را عوض کرده و رنگ و رویی تازه به فضای خانه بدهد. ولی... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
انواع فوم و اسفنج
دوشنبه, 08 بهمن 1397
انواع فوم و اسفنج در ادامه مقاله تعمیر مبل خواجویی پیش به بررسی انواع فوم و اسفنج به کار رفته شده در مبلمان می پردازد. همان طور که می دانید هنگام مراجعه... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
تعمیر مبلمان
دوشنبه, 08 بهمن 1397
قبل از تصمیم برای تعمیر مبل و بررسی روند تعمیر مبل، یادتان باشد هر مبلی ارزش تعمیر ندارد. اگر به تعمیر... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
در حقیقت تعمیر مبل عبارت است از برداشتن قسمت از مبلمان که فرسوده شده یا آسیب دیده و جایگزینی آن با یک قسمت سالم یا تعمیر و بازگرداندن... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
همانطور که می‌دانید مبلمان بعد از چند سال که از آن‌ها استفاده می‌کنید دیگر ظاهر زیبایی نخواهند... ادامه مطلب

آدرس

 آدرس: درچه،خیابان شریعتی،نبش کوچه 8

 تلفن کارگاه:33769457_031