انواع فوم و اسفنج

در ادامه مقاله تعمیر مبل خواجویی پیش به بررسی انواع فوم و اسفنج به کار رفته شده در مبلمان می پردازد. همان طور که می دانید هنگام مراجعه به بازار مبل واژه و اصطلاحات بسیاری مانند فوم، اسفنج، تسمی کشی، فنر و … از فروشندگان خواهید شنید.

کافی است که در مغازه های مبل فروشی سطح شهر دور بزنید و برای قیمت گرفتن وارد یکی از آن ها شوید. بدون شک اگر درباره جنس مبل بپرسید اولین چیزی که خواهید شنید نوع نشیمن است. که اکثر آن ها از فوم سرد، فوم گرم، اسفنج سی کیلویی، اسفنج پلی یورتان و …. صحبت خواهند کرد.
اسفنج :

اسفنج ماده ای است که به صورت چند منظوره مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ارزش بالایی است. از اسفنج نه تنها به عنوان جسمی نرم و انعطاف پذیر بلکه می توان به عنوان یک ماده سفت و محکم نیز استفاده کرد.

این ماده در هر دو حالت نرم و یا سفت قابلیت برش، زاویه دهی و اضافه نمودن قطعه ای به قطعه دیگر را دارد. به همین دلیل بسیار پر مصرف است.

اسفنج همان ابر معمولی است که همه می شناسیم. این اسفنج ها در ضخامت های مختلفی برای اکثر جاهای مبل استفاده می شوند. مثلا اسفنج های نازک برای دسته های و پشت مبل ها به کار برده می شود.

همچنین بسیار مناسب برای استفاده در تهیه کوسن، پشتی، تشک و بالشت های مبل است.


فوم گرم پلی یورتان :

فوم گرم پلی یورتان یا همان ابر گرم یکی از انواع فوم های نرم پلی یورتان است. برای تولید چنین محصولی باید مواد اولیه را تحت حرارت کوره به اصطلاح بپزند.

از فوم های گرم در صنعت مبلمان، کالای خواب، صنایع بسته بندی، ابرهای قابل شستشو و … در حجم های بسیاری استفاده می شود. ابرهای گرم پلی یورتان معمولا به صورت بلوک های اسفنجی تولید و متناسب با نیاز برش می خورند.
فشرده سازی اسفنج :

در زمان خرید اسفنج دو فاکتوری کلیدی موجود است که باید آن ها را مد نظر گرفت. یکی دانسیته و دیگری چگالی آن است. دانسیته بیانگر وزن اسفنج است. که هر چقدر دانسیته اسفنج بالا باشد نشان دهنده کیفیت بهتر و در نتیجه استقامت بالای آن است.

فشردگی اسفنج متناسب با نرمی و سفتی آن است. یعنی هر چه فشردگی اسفنج بیشتر باشد درجه سفتی نیز بالاتر می رود. به همین دلیل می توانید اسفنج مورد نظر خود را از لحاظ فشردگی انتخاب کنید.
اسفنج سی کیلویی یا اسفنج یورتان :

اسفنج یا همان ابر در ضخامت های مختلف برای اکثر جاهای مبلمان استفاده می شود. که در اکثر مواقع در کف مبلمان از اسفنج هایی موسوم به اسفنج سی کیلویی یا اسفنج یورتان استفاده می شود.

منظور از اسفنج سی کیلویی ،که در برخی موارد نیز می تواند بیست یا بیست و پنج کیلویی باشد، دانسیته یا چگالی اسفنج است.

در صورتی که از اسفنج برای نشیمن گاه مبل استفاده می کنید توجه داشته باشید که هر چقدر چگالی اسفنج بالاتر باشد دارای طول عمری بیشتری نیز خواهد شد. هر چقدر چگالی اسفنج بیشتر باشد دارای دوام بیشتری خواهد شد. اما از طرفی چگالی بیشتر معادل سفتی بیشتر اسفنج می باشد.
الیاف ویسکوز :

رشته های نازکی از مواد پلی استری است که به شکل ساده، کروی یا حلقه ای تولید شده و در داخل کوسن ها، تشک های کف و بالشت های پشتی مبل استفاده می شود.

نرمی و راحتی فوق العاده از بارزترین ویژگی های الیاف ویسکوز است. اما باید دارای کف کمتری باشد. زیرا از آن جایی که حالت ارتجاعی کمتری نسبت به فوم و اسفنج دارد باعث می شود که به راحتی روی تشک جای نشیمن باقی بماند.

 

جدیدترین مطالب
تعمیر مبل در اصفهان
استفاده از مبلمان شیک و مناسب می تواند حس و حال خانه را عوض کرده و رنگ و رویی تازه به فضای خانه بدهد. ولی... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
انواع فوم و اسفنج
دوشنبه, 08 بهمن 1397
انواع فوم و اسفنج در ادامه مقاله تعمیر مبل خواجویی پیش به بررسی انواع فوم و اسفنج به کار رفته شده در مبلمان می پردازد. همان طور که می دانید هنگام مراجعه... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
تعمیر مبلمان
دوشنبه, 08 بهمن 1397
قبل از تصمیم برای تعمیر مبل و بررسی روند تعمیر مبل، یادتان باشد هر مبلی ارزش تعمیر ندارد. اگر به تعمیر... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
در حقیقت تعمیر مبل عبارت است از برداشتن قسمت از مبلمان که فرسوده شده یا آسیب دیده و جایگزینی آن با یک قسمت سالم یا تعمیر و بازگرداندن... ادامه مطلب
تعمیر مبل در اصفهان
همانطور که می‌دانید مبلمان بعد از چند سال که از آن‌ها استفاده می‌کنید دیگر ظاهر زیبایی نخواهند... ادامه مطلب

آدرس

 آدرس: درچه،خیابان شریعتی،نبش کوچه 8

 تلفن کارگاه:33769457_031